Střihy dámských kalhotek, vyberte si podle účelu a postavy

Znáte všechny střihy spodních kalhotek?

Šije se mnoho různých střihů dámských  kalhotek. Ne každý střih se hodí pro každou postavu, příležitost a materiál.

 

Klasické kalhotky

klasické Klasické kalhotky jsou určené pro běžné nošení pro jakoukoliv ženu.

Klasické kalhotky jsou vpředu více vykrojené. Vzadu poskytují přiměřené zahalení. Klasické kalhotky se mohou lišit výškou do pasu - např. kalhotky s vysokým pasem.

Hodí se pro každou postavu a pod každé oblečení, které zakrývá pas, boky a pozadí. Při výběru si všímejte, zda není gumička v pase či na nohavičkách příliš pevná.

 

Kalhotky brazilky

brazilkyKalhotky brazilky jsou určené především pro ženy s plošším bříškem. Jsou kompromisem pro ty, které se necítí na tanga nebo jim nejsou příjemné, ale klasika je pro ně příliš fádní.

Brazilské kalhotky jsou bokového střihu, vpředu vykrojené méně než klasické kalhotky. Naopak vzadu toho zakrývají méně. Uprostřed zadní části bývá šev.

Kalhotky brazilky dotváří krásný vzhled pozadí - optické rozdělí plochu tak, že ani zahalená ani odhalená část nevypadá příliš velká. Zadní díl bývá bez gumičky na okraji nohaviček, což zajišťuje neviditelnost prádla pod svrchním ošacením.

Kalhotky tanga

tanga Kalhotky tanga si pořizujte pod přiléhavé oblečení, jsou "neviditelné". Ale pozor na kila navíc, zejména bocích a bříšku.

Kalhotky tanga toho vzadu zakrývají ze všech střihů nejméně (až na string).  Zepředu mohou vypadat jako klasické kalhotky. Tvoří je trojúhelníková přední část spojená s malým trojúhelníčkem na zadním díle úzkými proužky látky. Jsou-li části spojeny šňůrkami nebo stužkami, jedná se o kalhotky string. 

Kalhotky string

stringyKalhotky string jsou určeny pro pevnou postavu a mladší ženy. Pod oblečením jsou prakticky neviditelné.

Účelem kalhotek string je odkrýt co nejvíce. Trojúhelníková přední část je spojená s velmi malým trojúhelníčkem na zadním díle šňůrkami nebo stužkami.

Kalhotky boxerky

boxerkyKalhotky boxerky neboli bokové, kraťáskové či panty jsou velice pohodlné a trendy. Doporučujeme pro ženy s dostatečně dlouhými nohami.

Kalhotky boxerky se příliš nehodí pod přiléhavé jemné oblečení, ledaže vám perfektně padnou a jsou jemné. Zakrývají toho nejvíce ze všech střihů. Mají snížený pas a různě dlouhou nohavičku. Vhodné jsou zajisté v chladných zimních měsících. Jsou ideální pro chlapecké postavy, neboť opticky rozšiřují boky. Na druhou stranu, bohužel, že opticky zkracují nohy.

 

 Stahovací, tvarující kalhotky

stahovací Stahovací a tvarující kalhotky jsou určené pro příležotosti, kdy chcete dosáhnout výstavní postavy nebo zakrýt nějakou tu nedokonalost postavy. Zaobli boky, pozvednou pozadí a zploští bříško. V současnosti jsou povoleny jakékoli prostředky k dosažení plochého bříška a ladně oblých tvarů! Tvarujécé kalhotky nejsou žádná "ostuda"!

Volte velikost a střih, tak aby se tělo dostatečně zformovalo, ale na okrajích prádla se kalhotky nezařezávaly. Tvarující a stahovací kalhotky jsou též vhodné pro maminky po porodu, zpevní jejich bříško a pomohou k obnovení původního tvaru břišní stěny.

 

Jaký střih spodních kalhotek k jaké podprsence?

Inspirujte se u následujících kompletů spodního prádla.

komplety

Všechny střihy dámských kalhotek